Fladavägen 16

Storlek

30 m²

Försäljningspris

163 000,00 €

Skuldfritt pris

163 000,00 €

Område

68580 Larsmo

Typ

stuga eller villa

Våning

1 / 1

Upptäck drömfritidshuset på Lilla Furuholmen, bara en kort bit från Jakobstads centrum - hit tar du dig enkelt även med cykel.

Denna fantastiska fastighet har allt du behöver för en avkopplande och bekväm tillflyktsort från stadslivet.
På en egen tomt på cirka 2000m2, kan du njuta av denna ljusa och fräscha huvudvilla, som innehåller allrum, kök, loft och ett inglasat terassrum. Du behöver inte oroa dig över anslutningar eftersom fastigheten har både elanslutning och möjlighet att ansluta till kommunalt avlopp.

Inte bara det, utan fastigheten innehåller också två separata byggnader och en bastu.

En av de fina funktionerna i fastigheten är den ackumulerande spisen, vilket innebär att du kan hålla dig varm och mysig även kallare dagar.

Beläget i ett vackert område, är detta verkligen den perfekta fritidsfastigheten för dig som söker en avkopplande och naturskön tillflyktsort, men ändå vill ha bekvämligheten av att vara nära stadens centrum. Missa inte denna chans att äga din drömfritidsbostad på Lilla Furuholmen!

Grunduppgifter

Typ
stuga eller villa
Skuldfritt pris
163 000,00 €
Försäljningspris
163 000,00 €
Pris per kvadrat
5 433,33 €
Lokaler och utrustning
väg ända fram, egen bastu, elanslutning övergår
Volym
inte klassificerad
Yta
30 m²
Yta totalt
30 m²
Våning
1
Allmänt skick
bra

Tomt och planläggning

Tomtens areal
2 000 m²
Tomt
egen

Objektets beskrivning

Tomtens areal
2 000 m²
Fastighetsbeteckning
440-402-8-19
Tomt
egen
Annat
väg ända fram, egen bastu, elanslutning övergår

Material, utrustning och uppvärming

Byggmaterial
trä stock
Taktyp
Åstak
Taktäckning
Plåt
Värmesystem
ackumulerande spis
Spis
annan

Bostadsbolag

Tomt
egen

Kök

Väggmaterial
trä
Golvmaterial
klinker
Öppen spis
elspis
Kylskåp
kylskåp

Vardagsrum

Väggmaterial
trä
Golvmaterial
laminat

Sovrum

Golvmaterial
klinker

Kontakta mäklaren

Dela sidan

Fortsätt utforska