Pyhtääntie 1199a
Storlek
40 m²
Försäljningspris
119 000,00 €
Skuldfritt pris
119 000,00 €
Område
49270 Pyhtää
Typ
stuga eller villa
Våning
1 / 2
Oma lomakeidas hyvien tieyhteyksien varrella ja vähän ylii tunti Helsingistä.
Hirsimökki 40 m2 ja lasitettu terassi 12 m2. Keittiö, tupa/olohuone jossa varaava takka ja ilmalämpöpumppu. Yläkerta 26 m2 avointa tilaa, sekä parveke.
Hirsinen saunarakennus jossa sauna, pesuhuone ja takkatupa. Iso katettu terassi pihalla n. 16 m2 jossa oma grilli/tulipaikka.
Iso katettu kesäkeittiö n 25 m2 ja lisäksi tietysti talousrakennukset varastointiin sekä puuliiteri.
Pihalla oma lampi jossa vesi tulee lähteestä ja lammessa on kiva pulikoida kauniina kesäpäivänä. Lammessa uimalaituri.
Hyvinhoidettu kokonaisuus jossa päämökki maalattu jo tänä vuonna, katto uusittu 2020. Saunan ja pesuhuoneen kaakelilattia uusittu 2019.
Iso oma tontti 4680 m2. Tämä pihaihanuus n 2500 m2 on aidattu ja turvallinen myös lapsille ja tiluksille saapuessa ajat rautaportin läpi jossa hienot istutukset ja kivetykset johtaa sinut mökille.
Tervetuloa näytöille!