Torpantie 11-13

5-6h+k+s

Pinta-ala

105 m²

Myyntihinta

225 000,00 €

Velaton hinta

225 000,00 €

Sijainti

10210 Inkoo

Tyyppi

omakotitalo

Kerros

2 / 2

Uniikki, arkkitehdin suunnittelema asuinrakennus, upealla loivalla kalliotontilla lähellä Inkoon kirkonkylän keskustaa ja pienvenesatamaa. Talo on valmistunut v. 1973 kahdessa tasossa. Kunnallistekniikka. Kokonaisuuteen kuluu lisäksi vieressä oleva rakentamaton asemakaavatontti jossa on 300m2 rakennusoikeus. Tonttien yhteenlaskettu pinta-ala on 2 740m2 ja kokonaisrakennusoikeus on 600m2. Kuntotarkastus on tehty 4/2026. Kohde vapautuu sopimuksen mukaan.

Unikt, arkitektplanerat bostadhus, på vackert sluttande bergstomt, nära Ingå kyrkby centrum och småbåtshamn. Huset är byggt 1973 i två plan. Kommunalteknik. Till helheten hör också intill varande obebyggd detaljplanetomt, med en byggnadsrätt på 300m2. Tomternas totalyta är 2 740m2 och totala byggnadsrätten är 600m2. Konditionsgranskning har utförts 4/2026. Ledigt enligt överenskommelse.

Info 050 314 1562 Anders Lundström / anders.lundstrom@aktialkv.fi - 040 158 2681 Pia Eskola / pia.eskola@aktialkv.fi

Perustiedot

Tyyppi
omakotitalo
Velaton hinta
225 000,00 €
Myyntihinta
225 000,00 €
Neliöhinta
1 415,09 €
Kuvaus
5-6h+k+s
Vapautuminen
sopimuksen mukaan
Tilat ja varustelu
tie perille, oma sauna, sähköliittymä siirtyy, kuntotarkastus tehty
Koko
6 h ja enemmän
Pinta-ala
105 m²
Muu pinta-ala
54 m²
Kokonaispinta-ala
159 m²
Kerros
2
Yleiskunto
tyydyttävä
Energialuokka
E2018

Tontti ja kaavoitus

Lisätietoa tontista
Toinen tontti on rakentamaton, yhteensä 2740 m2 (1370 + 1370)
Tontin pinta-ala
2 740 m²
Tontin omistus
oma
Tontin tyyppi
Rinnetontti
Lisätietoa kaavoituksesta
www.inkoo.fi
Rakennusoikeus
AO1

Kohteen kuvaus

Tontin pinta-ala
2 740 m²
Kiinteistötunnus
149-452-14-2/149-452-14-1

Lukumäärä
2

Lukumäärä
3
Lattiamateriaali
parketti

Muut tilat

Muut tilat
Eteinen Aula Takkahuone

Palvelut ja liikenneyhteydet

Palvelut
Inkoon keskusta n. 1,1 km
Koulu
Kyrkfjärdens skola n. 1,5 km, Merituulen koulu n. 1,6 km

Ota yhteyttä välittäjään

Jaa sivu

Jatka selailua