Askuddsvägen 5

1 h, k, kylpyhuone

Pinta-ala

33,5 m²

Myyntihinta

66 500,00 €

Velaton hinta

75 000,00 €

Sijainti

22100 Mariehamn

Tyyppi

kerrostalo

Kerros

1 / 2

Tervetuloa Askuddsvägen 5:een ja tähän viihtyisään 33,5 m²:n yksiöön. Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu sekä valoisat ja avarat tilat, jotka tekevät kodista sekä helposti sisustettavan että kodikkaan.

Olohuone on tilava, ja itään suuntautuvat ikkunat tuovat huoneeseen runsaasti luonnonvaloa. Tilaa on hyvin niin sängylle, sohvalle kuin muillekin kalusteille ilman, että huone tuntuu ahtaalta.

Keittiö on tilava ja tarjoaa runsaasti työskentelytilaa sekä säilytystilaa. Sinne mahtuu myös pienempi ruokailuryhmä.

Kylpyhuoneessa on allaskaappi, peilikaappi, suihku, wc, lattialämmitys sekä pyykinpesukone.

Asunto on liitetty kaapeli-TV-verkkoon Ålcomin kautta sekä puhelinverkkoon. Sähkö ja vesi laskutetaan kulutuksen mukaan, ja yhtiö laskuttaa ne puolivuosittain. Osakkeenomistaja vastaa itse mittarin lukemisesta ja maksamisesta.

Yhtiössä on vuosien varrella toteutettu useita merkittäviä perusparannuksia. Kaukolämpö asennettiin ja julkisivu lisäeristettiin vuonna 1983. Vesikatto, ikkunat sekä terassi- ja parvekeovet uusittiin vuonna 1997. Kaikki kylpyhuoneet saneerattiin vuosina 1997–1998, ja tämän huoneiston kylpyhuone remontoitiin vuosien 2013–2015 välillä. Huoneistojen termostaatit ja venttiilit uusittiin vuonna 2011.

Lämmitys tapahtuu kaukolämmöllä, ja talossa on koneellinen ilmanvaihto.

Perustiedot

Tyyppi
kerrostalo
Omistusmuoto
oma
Velaton hinta
75 000,00 €
Myyntihinta
66 500,00 €
Neliöhinta
2 238,81 €
Vuokra
450,00 €
Rakennusvuosi
1973
Kuvaus
1 h, k, kylpyhuone
Vapautuminen
sopimuksen mukaan
Tilat ja varustelu
kaapeli-tv
Koko
yksiö
Pinta-ala
33,5 m²
Muu pinta-ala
0
Kokonaispinta-ala
33,5 m²
Energialuokka
Ei lain edellyttämä energiatodistus

Kustannukset

Hoitovastike
134,00 €
Rahoitusvastike
119,60 €
Yhtiövastike yht.
253,60 €

Tontti ja kaavoitus

Tontin pinta-ala
8 075 m²
Tontin omistus
oma

Kohteen kuvaus

Tontin pinta-ala
8 075 m²

Varustelu
pesukone lattialämmitys wc-istuin suihku peilikaappi