Runeberginkatu 7
4h+k+kph/wc
Pinta-ala
112 m²
Myyntihinta
172 000,00 €
Velaton hinta
172 000,00 €
Sijainti
21600 Parainen
Tyyppi
omakotitalo
Kerros
2 / 2
Tunnelmallinen omakotitalo Paraisilla Pappilan Malmilla, puusauna, omenapuut ja kodikkuutta kahdessa kerroksessa.
Tässä kodikkaassa omakotitalossa yhdistyvät viihtyisä tunnelma, kauniit paperitapetit ja lautalattia.
Asuintilat sijoittuvat kahteen kerrokseen. Sisääntulokerroksessa on kuisti, kylpyhuone, keittiö, olohuone sekä takkahuone, jota voi käyttää joustavasti myös esimerkiksi makuu- tai ruokailuhuoneena.
Yläkertaan sijoittuvat makuuhuoneet, joista toinen on ihanan suuri. Lisäksi yläkerrassa on avointa aulatilaa, joka sopii mainiosti vaikkapa työpisteelle tai lukunurkkaukseksi.
Talon käyttövesiputket, viemärit, kylpyhuone ja keittiön kaapistot on uusittu noin vuonna 2008 sekä ulkolaudoitus, ikkunat on vaihdettu vuonna 2019 sekä katto-ja aluskate uusittu.
1950-luvulla rakennetussa piharakennuksessa on puulämmitteinen sauna, pukuhuone sekä puuvaja.
Puutarhassa on tilaa toteuttaa omia puutarhaunelmia omenapuiden katveessa.
Tämä koti tarjoaa rauhallista asumista saaristokaupungissa lähellä keskustan palveluita. Tervetuloa tutustumaan!
Tiedustelut ja esittely
Leila Mattsson
Kiinteistönvälittäjä LKV
Kaupanvahvistaja
p. 0500 827 728