Kuninkaantie 648

3h,k,kph,wc,

Pinta-ala

80 m²

Myyntihinta

168 000,00 €

Velaton hinta

168 000,00 €

Sijainti

10520 Tenhola

Tyyppi

omakotitalo

Kerros

1 / 1

Ett charmigt och välskött småbruk om 5,5 ha med goda vägförbindelser och snabbt tillträde.
EHH Kungsvägen 648. Modernt egnahemshus i ett plan, byggt 1999, omfattande 3 rum, kök och badrum om ca 80 m². Köksspis, effektiv täljstensugn och luftvärmepump. Den idylliska gårdsmiljön kompletteras av fräsch ladugård i sten, bastubyggnad och lider. Ca 2 ha odlad åkermark. Här möts lantlig ro och moderna bekvämligheter i en trivsam helhet med stora möjligheter för hobbybruk, djurhållning eller ett naturnära boende. Som extra charm följer gårdens trotjänare – den klassiska Grålletraktorn – med i köpet. Snabbt ledig.

Viihtyisä ja hyvin hoidettu 5,5 hehtaarin pienmaatila hyvien tieyhteyksien varrella.
OKT Kuninkaantie 648. Kiinteistöllä sijaitsee vuonna 1999 valmistunut yksitasoinen omakotitalo, jossa on 3 huonetta, keittiö ja kylpyhuone, yhteensä noin 80 m². Tunnelmallista pihapiiriä täydentävät hyväkuntoinen kivinavetta, saunarakennus ja liiteri. N. 2 hehtaaria viljeltyä peltoaluetta. Tässä kokonaisuudessa yhdistyvät maaseudun rauha, modernit mukavuudet ja monipuoliset mahdollisuudet harrastamiseen, eläinten pitoon tai luonnonläheiseen asumiseen. Kaupan kruunaa tilan uskollinen työtoveri – klassinen Grålle-traktori, joka sisältyy kauppaan. Vapautuu nopeasti.

Perustiedot

Tyyppi
omakotitalo
Velaton hinta
168 000,00 €
Myyntihinta
168 000,00 €
Neliöhinta
2 100,00 €
Rakennusvuosi
2000
Kuvaus
3h,k,kph,wc,
Vapautuminen
Nopeasti
Tilat ja varustelu
tie perille, sähköliittymä siirtyy
Koko
kolmio
Pinta-ala
80 m²
Muu pinta-ala
0
Kokonaispinta-ala
80 m²
Kerros
1
Yleiskunto
hyvä
Energialuokka
Ei lain edellyttämä energiatodistus

Kustannukset

Lisätietoa maksuista
Metsänhoitomaksu: 35€/vuosi (2026). Sähkölämmitys pidetty +10C asteessa - Rakennus/kohde on ollut todella vähäisessä käytössä jos lainkaan talviaikaan.

Tontti ja kaavoitus

Lisätietoa tontista
Tilan pinta-alasta n. 2 ha viljeltyä peltoalaa (vuokrattu).
Tontin pinta-ala
5,54 ha
Tontin omistus
oma
Tontin tyyppi
Tasamaatontti
Rakennusoikeus
Raaseporin rakennusjärjestyksen mukainen (v:lta 2025)

Kohteen kuvaus

Tontin pinta-ala
5,54 ha
Kiinteistötunnus
710-589-1-2

Varustelu
astianpesukone kiinteät valaisimet liesituuletin / hormi

Varustelu
suihkukaappi pesukone pesukoneliitäntä lattialämmitys wc-istuin suihku peilikaappi kiinteät valaisimet kylpyhuonekaapisto

Oleskelutilat

Lattiamateriaali
lauta

Makuuhuoneet

Lukumäärä
2
Lattiamateriaali
lauta

Muut tilat

Muut tilat
Eteinen Aula