Stubbansintie 132
4h+k+rt+s
Storlek
140 m²
Försäljningspris
488 000,00 €
Skuldfritt pris
488 000,00 €
Område
02480 Kirkkonummi
Typ
egnahemshus
Våning
1 / 1
Lämminhenkinen HONKA- hirsitalo Porkkalassa !
Tämä vuosina 2003/2014 rakennettu esteetön Hirsitalo tarjoaa kauniit maisemat ja isoista ikkunoista voit seurata ympäröivää luontoa ihan aitiopaikalta. Koska rakennuspaikkaa on aikoinaan korotettu, on talo nyt ylempänä muuta maastoa tarjoten avarat näkymät ja valoisat sisätilat. Kiinteistö sijaitsee päättyvän tien päässä.
Tässä kodissa olohuone, ruokailutila ja keittiö muodostavat avoimen yhtenäisen tilan, joka kokoaa perheen yhteen viihtymään. Keskellä olohuonetta sijaitseva varaava vuolukivitakka toimii erinomaisena lämmönlähteenä ja iso lasitettu terassi ilta-aurinkoon luo huimasti lisätilaa ympäri vuoden.
Talon ympäröi isohko nurmialue, jossa on lasten turvallista temmeltää ja puutarhaa riittää viherpeukalolle möyhittäväksi. Talon yhteyteen on pihalle mahdollista lisärakentaa esim. sauna, kasvihuone tai muita piharakennuksia.
Kiinteistön autokatoksessa on tilaa kahdelle autolle ja kaksi erillistä huonetta, johon käsistään kätevä voi tehdä vaikka oman puuhahuoneen ja toiseen voi majoittaa vaikkapa kesävieraat. Mahdollisuuksia on..
Varaa oma esittelyaikasi ja tule ihastumaan tähän lämpöiseen hirsitaloon.
Lisätiedot: Hanna Donner LKV, KiLat /hanna.donner@aktialkv.fi /p.0400 400 603
Tulen myös mielelläni antamaan arvion omasta kodistasi. Nyt on hyvä hetki myydä!