Våtskär Kola
Storlek
50 m²
Försäljningspris
110 000,00 €
Skuldfritt pris
110 000,00 €
Område
07750 Isnäs
Typ
Huvila
Våning
1 / 1
Merellinen vapaa-ajan paikka ulkosaariston tuntumassa
Tervetuloa nauttimaan saariston rauhasta ja merellisestä elämästä Våtskärin saarelle.
Tälle viehättävälle merenrantakiinteistölle pääsee pienellä veneellä vaivattomasti sisäsaariston kautta. Isommalla veneellä saarelle saavutaan Lovisaan johtavaa väylää pitkin, joten kulkuyhteydet vesitse ovat sujuvat.
Aurinkoinen noin 0,5 hehtaarin tontti avautuu länteen ja tarjoaa upeat puitteet pitkistä kesäilloista nauttimiseen. Osittain kallioinen tontti on muuten helppohoitoinen ja muodostaa luonnonläheisen, viihtyisän kokonaisuuden aivan meren äärellä.
Tontilla sijaitsee noin 50 m²:n lamellihirsimökki, jossa on keittokomero, olohuone sekä kaksi makuualkovia. Pihapiiriä täydentävät erillinen sauna ja varastorakennus.
Kiinteistöllä on lisäksi runsaasti käyttämätöntä rakennusoikeutta, mikä antaa erinomaiset mahdollisuudet laajentaa nykyistä kokonaisuutta tai rakentaa uusia tiloja omien tarpeiden ja suunnitelmien mukaan.
Tämä kokonaisuus tarjoaa hienon mahdollisuuden sinulle, joka arvostat meren läheisyyttä, saariston rauhaa ja luonnon kauneutta – sekä haluat samalla mahdollisuuden kehittää vapaa-ajan paikkaa tulevaisuudessa.
Tule nauttimaan omasta merellisestä tukikohdasta saariston sydämessä.