Lukkikuja 5
3h, tupakeittiö, khh, erill.wc, kph, s, vh, lämmin- ja kylmä varasto
Storlek
86 m²
Försäljningspris
368 000,00 €
Skuldfritt pris
368 000,00 €
Område
01490 Vantaa
Typ
egnahemshus
Våning
1 / 1
Vuonna 2018 huolella rakennettu yksitasoinen omakotitalo sijaitsee 992 m² tontilla suojellun puistoalueen laidalla. Puistoon pääsee suoraan omalta aidatulta takapihalta, joten luonto jatkuu käytännössä tontin rajalta.
Kodin 86 asuinneliötä on käytetty tehokkaasti: neljä huonetta, avokeittiö, sauna, kylpyhuone, erillinen wc ja vaatehuone muodostavat selkeän ja toimivan kokonaisuuden. Kokonaisala on 102 m².
Talo on jämäkkä ja laadukkaasti rakennettu, paalutettu sekä varustettu tuulettuvalla alapohjalla, mikä lisää rakenteiden kestävyyttä. Lämmityksestä huolehtivat poistoilmalämpöpumppu ja Tulikiven-takka, kesäaikaan viilennystä tuo ilmalämpöpumppu.
Asfaltoitu piha on helppohoitoinen, mutta takapihalla on tilaa myös oleskelulle, viljelylle ja säilytykselle. Kokonaisuuteen kuuluvat autokatos, aitta-/varastorakennus, vaja, kesähuone, kasvihuone ja liiteri. Kaksi omenapuuta, tyrni, viinimarja- / vadelmapensaat ja perennat tekevät pihasta valmiiksi vehreän. Takapihan kaivosta saa kasteluveden puutarhalle.
Taloa ja sen ympäristöä on pidetty huolella koko asumisen ajan.
Lisätiedot ja esittelyt:
Helena Koivula
Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT
Aktia LKV Helsinki
helena.koivula@aktialkv.fi
p. 0400 128 078